O NAS

Image by Annie Spratt

Co robimy?

Dobrze przespana noc i wypoczęte ciało może stać się początkiem wspaniałego dnia.

 

Jesteśmy przekonani, że aby stało się to faktem a nawet codziennością potrzebne jest doskonałe łóżko.

Sypialnia bądź inna przestrzeń w której spędzamy nasze noce powinna spełniać szereg wymagań, aby zapewnić zdrowy sen, jednakże najważniejszym elementem jest łóżko.

Chcemy opowiedzieć wam o tym co i jak robimy.

To co z pewnością jest naszą profesją to produkcja łóżek kontynentalnych, które jeśli tylko zechcecie mogą stać się waszą prywatną wyspą wypoczynku.

Łóżko oprócz tego, że ma być dopasowane do was powinno również dobrze się prezentować w waszej przestrzeni, dlatego właśnie oferujemy łóżka które spełnią twoje wymagania.

Głęboko wierzymy w to że łóżko jest inwestycją, która odpłaci nam dobrym humorem i zdrowiem.

 

Ciało człowieka potrzebuje codziennej regeneracji robi to poza naszą świadomością to o co musimy zadbać my to odpowiednie warunki. Vicino oferuje łóżka na dobry sen, a dobry sen to podwalina dla powodzenia w innych dziedzinach  życia.

 

Oferujemy łóżka kontynentalne w  różnych kombinacjach, rozmiarach i wzorach z pewnością wspólnie znajdziemy łóżko które i Tobie zapewni dobry sen!

Image by Vadim L

Kim jesteśmy?

Czy tworzenie mebli można mieć we krwi?

Według nas można!

 

Historia przedsiębiorstwa z którego wywodzi się marka Vicino ma swój początek w momencie spotkania dwóch osób, rodziców Danieli Ben-Or będącej współwłaścicielem Vicino, Wiesi i Zbyszka.

 

Tych dwoje ludzi choć tak różnych od siebie już od początku swojej drogi stworzyło zgrany zespół. Wszystko co robili służyło jednemu celowi: rozwijać się, Raz szybciej, raz wolniej, czasem nawet zmuszeni byli zrobić krok wstecz, ale zawsze podążali w wyznaczonym kierunku.

             

Daniela Ben-Or: "W roku przełomu ‘89 rodzice podjęli ryzykowną decyzję o wejściu w tak zwany nurt kapitalizmu, cała Polska oszalała na punkcie wolności gospodarczej a razem z nią również moi rodzice. Odważną decyzję przy niemałym sprzeciwie Mamy podjął Tata – otwieramy zakład krawiecki razem z poznańską firmą wyszukaną w ogłoszeniu prasowym.  I tak się wszystko zaczęło.

W przeciągu zaledwie dwóch miesięcy budynki rolne zamienione zostały na produkcyjne i rozbudowane dodatkowo o szwalnie. Wykonanie tego ambitnego planu spadło na barki taty, który do dziś uważa, że jest świetnym murarzem.”

Począwszy od roku 1992 hale produkcyjne stały się drugim domem dla trójki dzieci, które dziś wspólnie pracują, tworzą i rozwijają firmy rodzinne: Complet Chmielewscy sp.j. oraz od czerwca 2013 roku Bovelli bedding sp.zo.o. która powstaje po  trzyletnich przygotowaniach przy współudziałem naszych belgijskich partnerów.  

 

W roku 2011 rozpoczęliśmy  produkcje łóżek na masową skalę z zachowaniem najwyższych standardów. Wszystkie nasze produkty trafiały na rynki w krajach Unii Europejskiej, ale nie do Polski.

Dlaczego to robimy?

W roku 2017 narodził się pomysł, aby wprowadzić łóżka kontynentalne na rynek Polsk, trudno jest nam wyobrazić sobie dziś noc spędzoną na łóżku innym niż to wyprodukowane przez nas.

Bardzo długo i intensywnie myśleliśmy nad nazwą marki dla Naszych produktów.

Jesteśmy firmą rodzinną, której przyświecają zasady działania i współpracy gdzie relacja jest najważniejsza. Stąd nazwa: Vicino la culla dei sogni, będąca wynikiem analizy naszych produktów i podejścia do życia.

Vicino odczytywane jako blisko zarówno w znaczeniu fizyczności jak i duchowości. La culla dei sogni w rozumieniu: gdzie rodzą się sny, idealnie oddają to co chcielibyśmy przekazać w Naszych produktach.

Daniela Ben-Or: "Jestem zaangażowana w produkcję mebli tapicerowanych  nie przerwanie od prawie 30 lat. Prowadzenie przedsiębiorstwa, codzienne zmagania, tworzenie nowych mebli, łóżek i wdrażanie pomysłów do produkcji to mój żywioł. Razem z moim mężem Michaelem niezwykle angażujemy się w  rozwój naszej firmy, uwielbiam pracować i realizować nowe pomysły."

Nasze łóżka kontynentalne są produktem wykonanym z dbałością o surowiec, wygodę oraz wygląd. Polecamy z czystym sumieniem!

pillows-820149.jpg
Image by Vadim L

Vicino w akcji

Film prezentujący Naszą działalnośc ukazuje w jasny sposób nasze największe atuty. Człowek jest najważnieszym ogniwem w całym procesie produkcji.

Jakośc komponentów jes równorzędnym czynnikiem. Oba te aspekty stanowią o końcowym efekcie, a chemy aby był on jak najlepszy.

Miłego oglądania!

1 200

roczna liczba załadowanych naczep wyjeżdżających

z naszej firmy

23 000

roczna liczba wyprodukowanych materacy

300 000

roczna liczba

metrów bieżących zużywanej tkaniny obiciowej 

100 000 

roczna liczba

wyprodukowanych poszczególnych elementów

łóżek